Kontracepcija

jesam li trudna?

metvica

Došlo je do male greške pa mi nije vjerojatno poslana poruka. Htjela bi Vam pojasniti svoju situaciju. Koristim Yasmin tablete već sigurno 3 godine. Imam dečka i ne koristimo druge zaštite, osim onih 7 dana kad ne koristim tablete (pauza), tada koristimo kondom. Još imam jednu za popit i dolazi mi pauza. No, imam već sigurno 10- tak dana jake bolove u prsima, obujam mi se povećao, takve sam imala reakcije koji put prije menge, ali samo 3 dana prije. Je li moguće da je to reakcija na Yasmin. S time da sam imala normalno mengu prije mjesec dana i provjerila sam za trudnoću preko testa, i bio je negativan. Hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Ako pijete tbl. po shemi i kako ste naveli još koristite kondom nema panike , nema trudnoće. Simptomi koje ste naveli mogu biti od Yasmina.

mala26

za početak vam šaljem veliki pozdrav.
evo ovako, u braku sam 6 mjeseci i radimo na bebaču, zadnja menstruacija mi je bila 12.10 što znači da mi kasni ovaj mjesec 6 dana. računala sam plodne dane pa smo imali malo više odnose. prošli tjedan sam napravila test(intimo) ali je bio negativan. imam onako neki čudan osjećaj, mislim da sam trudna i cice me jako bole, u donjem dijelu trbuha mi je neki pritisak pa nemam pojma što se događa. ima li nade da sam trudna? jesu li ti testovi uvijek točni? unaprijed hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Možete još pričekati pa ponovite test( 6 dana još) ili napravite beta HCG (iz krvi) . Testovi su inače dosta pouzdani.

verdandi

pijem yaz, i kasni mi mjesečnica, ali bila mi je neuredna i ovih 4mj. što sam pila yaz,,,imam bolove u trbuhu kao pred mengu već tjedan dana i grudi su mi povećane i malo bolne,,,,zanima me mogu li napraviti test za trudnoću bezobzira što pijem pilule i hoće li on dati siguran odgovor...hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Ne znam šta ste mislili pod "neuredna ", ali ako ste preskakali ili zaboravili popiti pilulu na vrijema i sumnjate da bi mogla biti trudnoća onda napravite test.Jer se zna dogoditi da pod Yaz-om izostane mjesečnica, ali u tom slučaju nastavljate dalje piti. Vi možete pričekati još koji dan, a ako test pokaže pozitivno prestanite piti.

Joki992

imam pitanje i nadam se da cete mi odgoworiti...ja i moj decko smo se mazili,lezali smo jedno pored drugog goli on nije imao zastitu ali nismo imali odnos,nije ni swrsio...da li je moguce da sam trudna?

mrgood

Pitanje...

Djevojci mi kasni menstruacija 6 dana, morala je dobiti 13.11. još nije ... Prakticiramo sex sa kondomima, nijednom nije pukao.... Zabrinutu smo, svakako... Zadnjih godinu dana ima redovno menstuaciju svakih 30-32 dana... 13. kada je trebala dobit bila je bolesna imala je temperaturu , pila lekadole, andole... Al bila je bolesna dva dana , znaci 13-15, dal joj moguće da zbog toga kasni ?

Natalija Beljo, dr. med.

joki992 Ne.
mrgood Imali ste odnose sa kondomima tako da nemate zašto brinuti .

minnie me

Hitno trebam pomoć..imam nepunih 18 god i užasno me strah da nisam ostala trudna...spavala sam s dečkom bez zaštite ali je nakon prvog puta svršio vani i obriso se...dali je moguće da je u penisu ostalo još sperme? zadnji ciklusi su mi bili 24.12., 22.01. i 15.02. (19.02. smo spavali)...nisam sigurna jel su mi bili neplodni dani....pomoć

Natalija Beljo, dr. med.

S obzirom na zadnju mjesečnicu ne bi bili , ali ako bi kasnila napravite test.

emma10

Poštovani,
imala sam menstruaciju 10.11.2011. te u 12mj 11.12.2011.... 31.12.2011 sam imala prvi spolni odnos,koji je bio jako bolan.. samo par dana, 3-4 dana, nakon odnosa sam imala krvarenje u trajanju od 3-4 dana... Sredinom mjeseca sam imala smeđi iscjedak koje je bio prisutan dan vremena...31.1. 2012 je usljedila menstruacija bez bilo kakve boli u trbuhu ali sa bolnim grudima 2-3 dana prije, i bolnim preponama.. Sada u drugom mjesecu pojavile su se bolne, povećane grudi već 12.2.2012.. Jajnici me isto od tad užasno bole...dns 21.2. imam bijeli vodenast iscjedak... Jeli moguće da sam trudna???i jesam li stupila u odnos za vrijeme plodnih dana?? Molim vas da mi odgovorite..unaprijed hvala..

Natalija Beljo, dr. med.

Imate ovulaciju.

emma10

Poštovana,
iskreno se nadam da je tako... jer pred ovu kao i pred prošlu menstruaciju sam "dolje" imala jako neugodan osjećaj. od subote 18-og imam tvrd i bolan trbuh, dok sam jučer na grudima primjetila veće "modre" žile... test koji sam radila prije tjedan dana je negativan... Molim Vas, zašto ovo sve imam? jednostavno me ovo užasno muči i stalno sam pod pritiskom zbog moguće trudnoće.. još jednom hvala..pozdrav

emma10

... da se nadovežem.. da li je možda ovo u 1-om mj bila "lažna menstruacija" jer nikad ovakve simptome nisam imala?

Poštovane,
imam nejasnoća kao i većina osoba ovdje. Ovako: Pijem logest, htjela sam promjeniti dan dolaska menge, krenula nekoliko dana ranije(5.2.) s novom kutijom logesta, zadnja menga 3.2., spolni odnos 11./12.2., dečko je ejakulirao u mene, budući imam vsd pa prije svakog zahvata, npr pri obradi zuba (radi bak.profilakse pijem 2grama amoksicilena).7.2.kod zubara popila 2g amoksicilena,ne znam umanjuje li djelovanje pilule? ponekad kasnim pola sata-sat s pilulom,10.2 zaboravila popiti je te sam je popila zajedno sa pilulom 11.2. Zanima me kolike su šanse da sam trudna?

Poštovane, pijem logest, htjela sam promjeniti dan dolaska menge, krenula nekoliko dana ranije (5.2.) s novom kutijom logesta, zadnja menga 3.2., spolni odnos 11./12.2., dečko je ejakuirao u mene,imam vsd pa prije svakog zahvata, npr obrada zuba (radi bak.profilakse pijem 2grama amoksicilena).7.2.kod zubara popila sam 2g amoksicilena, a ne znam umanjuje li djelovanje pilule? Ponekad kasnim pola sata-sat s pilulom,10.2 zaboravila sam popiti je te sam je popila zajedno sa pilulom 11.2. Zanima me kolika je šansa da sam trudna? Lijep pozdrav

Natalija Beljo, dr. med.

emma10 Ako ćete biti mirniji napravite test .
ccoccoolo Niste.

estrella

pozdrav!
imala sam nezaštićen odnos 6. dan ciklusa. zbog toga sam pratila obilježja sluzi na izlasku iz rodnice te primijetila da mi je 14. dan bila skliska i rastezljiva, a dan poslije ljepljiva i gusta. na temelju toga sam zaključila da je toga dana bila ovulacija. ciklusi su mi inače redoviti, školski primjer (28 dana), međutim, danas, 19. dan su me počele boljeti grudi, odnosno bradavice, a čini mi se da je prerano da se radi o PMS-u. moje pitanje je je li moguće da su spermiji preživjeli u rodnici tih nekoliko dana i "sačekali" ovulaciju, i koliko inače spermiji mogu preživjeti u rodnici??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ako ste odnos imali 6.dan ciklusa to su još uvijek neplodni dani. Spermiji mogu preživjeti u ginekološkim organima žene i do 100 sati a sposobni su za oplodnju što je najvažnije samo 48 sati. Dakle nećete zatrudnjeti ovaj mjesec.