Kontracepcija

Kasnjenje menstruacije

krofnicica

Postovani,
pocela sam da pijem kontracepcijske pilule Diane 35, i popila sam do kraja prvu kutiju u petak 3.4.2015. Problem je u tome sto sam imala spolne odnose, bez druge vrste zastite, a menstruaciju jos nisam dobila. Da li bih trebala da uradim test za trudnocu, imam li razloga da brinem? U predhodnih 15 dana sam imala bolove u grudima, a zadnjih par dana u predjelu medjunozja, blag svrab (iznutra) i blag sekret bijele krem boje. Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba test ako ste ih redovito uzimali. Ne brinite.

kiklop442

postovani, zadnja menstruacija mi je bila 17.5.2015. inace mi uvijek zna kasnit jer mi je ciklus neredovit. Imala sam spolni odnos zasticen kondomom dan prije nego sto sam trebala dobiti i taj dan mi nisu bili plodni dani. Sada mi ksni vec 10 dana. Imam li razloga za strah od trudnoce

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o mogućnosti trudnoće prema tome kako ste naveli. Imali ste odnos sa zaštitom stoga ne trebate strahovati.
O uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.

ciara_8

Postovani! Pila sam kontracepcijske pilule 4 godine, i pprestala sam ih piti u 1.mj ove godine. Nakon toga sam dobivala menstruaciju 4.2, 28.2, 27.3, 22.4, 24.5, ali ovaj mjesec jos nisam dobila, makar vec 2 dana imam sve simptome- bolove u jajnicima i nadutost... spolni odnos sam imala prije nekih 3 tjedna i bio je zasticen (kondom)... da li je moguce da mi menstruacija kasni jer mi se ciklus jos regulira nakon prestanka s kontracepcijom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema veze s prestankom uzimanja pilula. Koji je uzrok kašnjenja kod vas zaista ne znam.
O uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima.