Kontracepcija

Qlaira

Lukalovro

Poštovana doktorice, prije 2 mjeseca pocela sam piti qlairu i to 2 mj nakon poroda sa prvim danom menstruacije. Nakon prve kutije nisam dobila menstruaciju sto sam smatrala normalnim, no sa 14 danom nove kutijice dobila sam krvarenje koje je trajalo 8 dana, međutim sada ni nakon 2 crvene i jedne bijele tablete krvarenja nema. Tablete sam pila redovito, pa me ovo malo zabrinjava. Dali postoji ikakva mogućnost trudnoće? Dali da nastavim piti tablete ili da prestanem? Unaprijed Vam se zahvaljujem!

Natalija Beljo, dr. med.

Da li jos dojite?

Lukalovro

Ne, nisam ni dojila!

Natalija Beljo, dr. med.

U tom slučaju sve ok. Sluznica je tanka pa nije bilo krvrenja , vjerojatno se samo malo ukazalo smečkasto.

baby-dool

zdravo
jas sam iz makedonije nadam se da ce te me razumeti
pocela sam da piem klaira pred dva meseca za dva dana pocinjem treci mjesec(prvi put u zivotu piem kontracepciju)
pitanje mi e da prvi mesec dana kad sam dosla do zadnja crvena pocelo e da krvarim ali mnogo manje gotovo i da nema nista na ulosci i tako dva-tri dana
evo sad sam juce ispila drugu crvenu i jos nema nista danas prvu belu pilulu a od krvarenje nema nista......bojim se da nisam trudna a pilule sam pila svaki dan nisam nijednu propustila samo sam neki dan kasnila dva saata sa uzimanjem
grudi su mi otekli i bile me a drugu negativnu pojavu nemam
bila bi blagodarna na odgovor i nadam se da ste me razumjeli
pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Menstruacije su kraće i oskudnije zbog uzimanja pilula. To je jedna od pozitivnih strana uzimanja pilula.