Kontracepcija

Kontracepcijske pilule i antibiotici

Dejan Šakoronja, dr. med.

Djelotvornost pilula nije umanjena.

Lelalejla

Dobar dan! Zanima me utječe li klavocin na učinak Diane 35 i ako da, imala sam spolni odnos jučer, ima li kakve opasnosti od trudnoće ukoliko sam danas krenula piti klavocin?
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće, možete uzimati jedne i druge.

malaema

Postovani, uzimam lindynette 30 i Sulotrim Forte. Da li navedeni antibiotik umanje djelotvornost pilula? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje.

succi

Poštovani,
Zanima me da li antibiotik Ampicilin utiče na djelotvornost Yaz pilula? Ako je odgovor da, koliko dugo se treba koristiti dodatna zaštita? Pijem yaz pilule već četiri godine bez problema.
Unaprijed hvala na odgovoru

succi

Poštovani,
Zanima me da li mast Chlramphenicol I Tobrex kapi za oci uticu na djelotvornost Yaz pilula?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ništa od navedenog ne umanjuje učinak pilula.

succi

Poštovani,
Zanima me da li antibiotik Ampicilin i Xiclav umanjuju djelotvornost Yaz pilula. Pijem yaz pilule vec 4godine.
Unaprijed hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuju.

patapon

Poštovani.

Djevojka pije kontracepcijske pilule Lindynette 20(pije ih redovno po pravilima bez izostanaka). Zadnjih 6 dana pije i Ciprinol, 2 puta dnevno. Prilikom spolnog odnosa ejakulirao sam u nju ne znajući da pije uz kontracepciju i taj lijek. Znamo da se prilikom uzimanja lijekova i kontracepcije istovremeno trebamo dodatno zaštititi međutim zanima me smanjuje li se dijelovanje kontracepcije prilikom uzimanja tog lijeka. Neki govore da da dok neki govore da ne. Imamo li razloga za brigu i ako smanjuje dijelovanje koliko odprilike smanjuje.

Nadam se što ranijem odgovoru i hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje učinak pilula.

dragonborn

Poštovani, počela sam piti Bio Kult- Pro cyan, možete li mi reći umanjuje li to moju zaštitu jer ih uzimam uz kontracepcijske pilule(ali uz određeni vremenski razmak), je li to što uzimam antibiotik ili probiotik. Puno hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje učinak.

copy456

Postovani, ispricavam se ako je pitanje postavljeno na krivoj temi. Naime zanima me da li maticna mlijec, cvijetna pelud i propolis imaju utjecaja na kontracepcijske pilule? Zbog loseg imuninetat dobila sam med sa cvijetnom peludi, maticnom mlijeci i propolisom pa me zanima posto pijem trenutno yasmin pilule pa me zanima da li se smije koristiti takav med uz pilule. Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemaju nikakvog utjecaja na djelovanje pilula.

tkunic1

Poštovani, znam da nije riječ o antibiotiku, ali pošto su tablete prilično jake, zanima me utječu li na kontracepciju. Riječ je o tabletama Tramadol/Paracetamol. Popila sam 2 jučer i danas 1, a danas mi je i zadnji dan uzimanja kontracepcije prije pauze. Napomenula bih da su popijene u vremenskom odmaku većem od 4 sata od kontracepcijske pilule. Unaprijed hvala na odgovoru,

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječu na djelotvornost pilula.

n-zap

Postovani,

Molim Vas za informaciju.
Pijem kontracepcijske pilule Logest. U utorak navecer popila sam zadnju pilulu iz kutijice, a u srijedu zapocela s prvom tabletom Klavocina zbog upale mandula. Citala sam upute o lijeku i zvala ginekologicu, ali nije bila u ordinaciji.
Smanjuje li Klavocin kontracepcijsku zastitu, trebam li neku drugu vrstu kontracepcije koristiti paralelno s Klavocinom i postoji li mogucnost izostanka menstruacije ako je Klavocin umanjio djelovanje kontracepcije?

Unaprijed Vam najljepsa hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba dodatna zaštita.