Kontracepcija

logest

bezveze

pozdrav! tek sam pocela koristiti logest i zanima me samo par stvari. 1. pijem ibuprofene vec dulje vrijeme zbog teskih migrena pa me zanima da li to utjece na logest? i 2. pusim i zanima me utjece li to na ucinak tableta? i da li tablete zbog pusenja uzrokuju nesto? hvala puno!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

http://www.cybermed.hr/index.php/...li_znati_o_kontracepcijskim_pilulama

anama

Poštovani!
Pijem već godinu dana Logest. Ostalo mi je još 5 tableta do kraja pakovanja,al jutros sam primjetila na wc papiru malo krvi. Zaista jako malo,al to mi se dosad nije događalo Nemam nikakve bolove ili druge simptome..Zanima me postoji li razlog za brigu?Nisam zaboravila popiti ni jednu tabletu,niti sam imala nekakve proljeve. Iako zadnjih dana sam pod prilično jakim stresom pa može li to možda biti razlog?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o probojnom spoting krvarenju. Ne brinite. Dalje uzimajte po shemi.

anamarija345

Postovani,
Molim vas za informaciju ima li stetnih posljedica pijenja dvije tablete Logesta u jednom danu, isti tjedan? Jednom sam popila dodatnu zbog straha da mi je ispala iz usta, drugi puta zbog mekse stolice( proljeva) znam da je pijenje te kolicine mozda bilo nepotrebno, ali zbog straha sam to ucinila.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema nikakve štetnosti.

serenanaomi

Postovani,
6.2., u petak, sam popila Normabel 5 mg oko 23 sata.
Nakon 24 sata, u subotu, sam opet popila Normabel 5 mg oko ponoci i jos jedan oko 4 sata ujutro jer ne mogu zaspati - znaci 10 mg u roku 4 sata. Inace ne prakticiram uzimati Normabel, ovo je iznimno zbog stresne situacije.

Zanima me da li sam od nedjelje, 8.2. u potpunosti zasticena ili trebam prilikom odnosa koristiti dodatnu zastitu?
Ako trebam koristiti dodarnu zastitu, koliko dugo?
Pijem Logest redovito godinu dana, svaki dan u isto vrijeme, ovo mi je 2. tjedan uzimanja.

Unaprijed hvala, lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dalje ne treba dodatna zaštita.