Kontracepcija

mogucnost trudnoce?

zabrinutam55

Postovani,vec sam vam pisala ali ste rekli da ne trudnoca iskljucena. Naime prakticirali Smo odnose bez penetracije doslo je samo do dodiraja spolovila rukom, bez partnerove ejakulacije s tim da postoji mogucnost da je bilo predejakulata na prstima. Mjesecnicu sam imala 5 dana, u ocekivanom vremenu eventualno dan, dva zakasnjenja. Ali nakon mjesecnice pocela sam osjecati cijelodnevne glavobolje ( ali sam nekad znala i prije imati problema s tim), i sada do pred jedno tjedan dana sam pocela osjecati cijelodnevne mucnine. Cijeli dan mi je slabo, par puta sam na silu povracala cisto da mi bude lakse. Jedino sta me tjesi to da mi grudi nisu osjetljive na dodir, i nisu teske, al sam u sredinj mjeseca na par navrata osjetila kratku bol u njima. Isto tako gade mi se neki mirisi ali nisam sigurna jeli to stvar psihe, molim vas za vase misljenje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam da se ne radi o trudnoći. Posjetite liječnika obiteljske medicine da se pozabavi vašim smetnjama.

Ivancica89

hvala vam na brzom odgovoru. Znaci mislite da ne postoji nikakav rizik iako je kasnjenje sa tabletom bilo 24h, a krvarenja skoro da i nije bilo? U upustvu za legravan ( mikroginon ) pise da je svako kasnjenje preko 12h rizicno..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite. Nastavite dalje s uzimanjem.

lepimario

postovani, kolika je sansa otprilike u postotku da cura zatrudni u neplodnim danima

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su neplodni dani doista, onda nikakkva.

zvoncica 93

Postovani,
Pijem Yasmin 10 meseci,oko 10,11h uvece.Sinoc sam zaboravila da popijem tabletu i popila sam je u 10 i 20 jutros,izmedju sam imala odnos.Pakovanje sam zapocela u cetvreak,a menstruaciju sam imala u ponedeljak.Da li postoji rizik od trudnoce?Da li je potrbno da uzmem piliulu za dan posle?Znam da se kasnjenje do 12h tolerise, ali je ovo je bas na granici.
Molim Vas za brzi odgovor kako bih sto pre popila pilulu ako je to potrebno.Hvala unapred.

brzoooo

Postovani, imam pitanje. Znaci ovako, zadnja menstruacija mi ne bila 20.2.2015. a 6.3. (ako sam dobro izracunala tada su mi bili neplodni dani) sam imala odnos sa deckom kada smo pokusali sa metodom prekinutog snosaja, no medutim "stavio" ga je mozda 3-4 puta i vise nismo htjeli. No nije upoce svrsio ni za vrijeme ni poslje odnosa. Pa me zanima postoji li tako mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zvončica nastavite dalje s uzimanjem uz dodatnu zaštitu kroz tjedan dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Brzoo prema opisanom neće doći do trudnoće.

Baarrbbaarra

Poštovani,

Pijem Yaz već godinu dana i u pravilu sam mjesečnicu uvijek dobijala u isto vrijeme. Možda koji dan ranije, nikad kasnije. Normalno sam dobila prošlu mjesečnicu, te imala odnos s dečkom u to vrijeme (2.dan). Nisam stigla na vrijeme kupiti novo pakovanje tableta, tako da sam s prvom tabletom zakasnila 1 dana i sve ostalo nastavila normalno piti. Sad sam ponovo došla do kraja blistera kad pijem one 4 placebo tablete, no mjesečnice još nema. Sutra je zadnji dan kad bi ju trebala dobiti, no ja sam već zabrinuta jer kažem inace mi ne kasni. Postoji li mogućnost da sam trudna!?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Nastavite dalje prema shemi uzimanja.

Baarrbbaarra

Poštovani,

Ja svejedno još nisam dobila, a sutra trebAm početi s novim blisterom? Da nastavim bez obzira i ako izostane?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite bez obzira.

marija745

Dali je moguća trudnoća ako sam dobila tri menstruacije? Nadam se da je to bila menstruacija jer već tri mjeseca to krvarenje dolazi u vrijeme menstruacije

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguća. Imate redovne menstruacije na vrijeme.

maaaja

Poštovani,

u travnju, točnije 04.04.2015. sam počela piti pilule Belara (na prvi dan ciklusa). Tokom tog prvog pakiranja sam cijelo vrijeme imala točkasto krvarenje. U pauzi od 7 dana krvarenje je nastupilo peti dan (zadnja pilula 24.04., krvarenje 29.04.). Krvarenje je bilo skroz oskudno i trajalo je jako kratko. Dan prije novog pakiranja pilula (01.05.) sam imala nezašićen odnos sa snošajem. Novi blister sam počela piti 02.05.
Nažalost 08.05. sam zaboravila popiti pilulu sad te sam danas 09.05. popila dvije u isto vrijeme.
Čitala sam upute što kada zaboravim popiti pilulu.
U uputama stoji da ako se zaboravi popiti pilula u prvih tjedan dana pijenja tableta, a bio je snošaj da postoji mogućnost trudnoće.
Užasno sam u panici jer sam pilulu zaboravila popiti taman sedmi dan sad

Molim Vas za odgovor postoji li mogućnost trudnoće?

maaaja

Vezano uz gornji post....
ovo je tekst koji stoji u uputama:
Što je veći broj tableta koje ste zaboravili uzeti, to je veći rizik da je smanjena zaštita od trudnoće.
Ako ste u 1. tjednu propustili uzeti jednu ili više tableta, a tjedan prije toga ste imali snošaj, mora Vam
biti jasno da postoji rizik od trudnoće. Isto se odnosi i na situaciju ako zaboravite jednu ili više tableta,
a u sljedećem razdoblju bez tableta nemate krvarenje. U tim se slučajevima obratite svojem liječniku.

Odnos je bio bez prekinutog snošaja. Muči me to što sam tabletu zaboravila popiti u prvom tjednu, a tjedan prije toga sam imala odnos.
Postoji li zaista mogučnost da sam trudna? Što s ostalim pilulama, da ih pijem ili ne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće jer nije bilo ejakulacije. Ostale uzimajte dalje do kraja blistera.

maaaja

Odnos koji je bio dan prije novog blistera (01.05.) je bio s ejakulacijom.
Znaci li to da je trudnoca ipak moguca?
Kada najranije mogu napraviti test?