Kontracepcija

Pitanje oko Diane 35

sketo

Kolika je puzdanost Diana 35 kao kontraceptivnog sredstva?

Natalija Beljo, dr. med.

Ako ih pijete po uputama sigurne su.

sigurnost

Poštovana,

trebala bi početi piti Diane, ali budući da imam PCOS menstruacija nikako da stigne. Sjećam se da sam nekada davno dok je još dr. Dmitrović davala savjete pročitala nešto u stilu da se može početi piti bilo kada u ciklusu, samo treba uzeti u obzir da zaštita nije pouzdana prva dva tjedna. Pa eto, ja bi počela, pa ako možete dati neki savjet u vezi toga?

Natalija Beljo, dr. med.

Možete početi kako ste i napisali ili u dogovoru sa svojim ginekologom počnite piti Duphaston kroz 10 dana da izazovete mjesečnicu.

petra20

Poštovana!

Pijem diane35 sad već drugi ciklus i zadovoljna sam sa njima. Ali dogodilo se nešto što nismo dečko i ja planirali. Dobila sam anginu i bila sam dvanaest dana na antibioticima i kroz to vrijeme smo pazili pošto sam čula da se smanjuje pouzdanost pilila. Sada nisam na antibioticima 10 dana, ali smo imali odnos 18.11 i dečko je svršio u mene. I sad sam malo zabrinuta jer neznam dal postoji mogučnost da se nešto dogodi. I da zadnju pililu sam popila 17.11 i sad imam 7 dana pauze. Nadam se da sam bila jasna. Zahvaljujem na odgovoru.

sigurnost

Hvala Vam puno na odgovoru. Ginekolog mi je znao davati Utrogestan, no ovaj put je rekao neka samo čekam.....tako da ću ja ipak početi piti iako mi menstruacija nije došla. No, zaboravila sam pitati još nešto - koliko antibiotici koji se uzimaju u obliku masti (imam dermatitis na kapcima) utječu na djelotvornost kontracepcije?

petra20

da..zaboravila sam napomenuti da je antibiotik bio SILAPEN...hvala na odgovoru

Natalija Beljo, dr. med.

petra20 Sve je ok, zaštita je sad ista.
sigurnost Iako se preko kože najbrže resorbira u vašem slučaju je sve ok jer se ne remeti resorpcija u želudcu.

sanjca22

Pijem diane 35 i sada sam dobila zbog svrbeža canestan tablete za rodnicu...Mogu li one umanjiti kontracepcijsku zastitu tableta, treba li se koristiti dodatna zaštita??

mngbasic

Bok!
Ovako... Pijem Diane već oko godinu dana. Nikada nisam imala nikakvih problema niti nuspojava. Dok mi jučer nije počeo jako lagano curiti bezbojni iscjedak iz desne bradavice. Obje me peckaju (lijeva malo manje). Natekle su i dodir me iritira. To traje od jučer navečer. Molim savjet. happy pozz

Natalija Beljo, dr. med.

sanjica22 Neće smnjiti.
mngbasic Javite se obavezno svom ginekologu.

Dennise6

Poštovana, pijem Diane 35 skoro već 3 godine, zadnjih godinu dana imam redovite odnose, dečko svrši u mene, međutim, tablete inače pijem svako jutro oko 7. u ovom listeru desilo se da sam dva puta umjeto u 7 ujutro zaboravila popiti i popila u kasno popodne, i to sredinom ciklusa, sada mi se zadnjih dana pojavio iscjedak uz blagu pojavu krvi, uz blagu pol, da li se trebam brinuti oko trudnoće ili poremećaja ciklusa?

Natalija Beljo, dr. med.

Ne trebate se brinuti , krvarenje zbog kašnjenja u pijenju.

Bjelovarcanka

Poštovani,
Diane 35 pijem već godinu dana i danas sam popila zadnju tabletu. Sada prelazim na Yaz i zanima me kako da to napravim. Da li da čekam prvi dan menstruacije (to će biti u subotu) ili da ne napravim nikakvu pauzu i krenem odmah sutra piti Yaz? Kada bih čekala subotu, tada bi između zadnje tablete Diana i prve Yaz tablete bilo 5 dana razlike. Doktor mi je rekao da tako napravim, znači, da u subotu krenem piti Yaz, ali me zanima i Vaše mišljenje.
Unaprijed hvala.

adri234

Poštovani,

pijem pilule Diane 35 i obično ih uzimam u 19:00 h, ali danas mi se prvi put dogodilo da sam potpuno zaboravila i popila je u 23:00, to nije ništa ozbiljno jelda?

Natalija Beljo, dr. med.

Bjelovarčanka Nakon pauze od 7 dana kad bi ponovo počeli Diane krenete s Yaz-om.
adri234 Nije.

tamara105

Poštovani!
Pijem kontracepcijske pilule (Diane 35) mjesec dana. Jednu pilulu zaboravila sam popiti u prvom tjednu i sjetila sam se tek idući dan,no nisam je popila. Menstruaciju sam dobila tek 6. dan od zadnje popijene tablete,ali je vrlo rijetka. Dali postoji mogućnost da sam trudna? Mogu nastaviti piti pilule bez obzira na menstruaciju?
Hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Možete piti dalje , sve ok.

ancicica

Postovana
Prije 3 dana sam pocela piti Diane 35 ,prepisane od strane ginekologa zbog sindroma mikrocisticnih jajnika zbog kojih su mi nastali problemi sa kozom lica (akne) masna kosa itd. izmedju ostalog od uvijek imam jake menstualne bolove, prvu pilulu sam popila prvog dana krvarenja, bolove sam imala kao i inace. Danas sam popila 4. pilulu koju inace uzimam u 2 sata popodne ,bolove nisam imala sve dok nisam popila pilulu. Moje pitanje je da li je bol prouzrokovana pilulom,da li je to neka nus pojava dok mi se tijelo ne navikne na njih ili je u pitanju nesto drugo?

Natalija Beljo, dr. med.

Navikavanje.