Kontracepcija

Prelazak s 1 na 2 kontracepciju

loveparis5

Poštovani, pijem 3 kutiju Belara pilula i danas trebam popiti 4tabletu iz blistera. Međutim ne odgovaraju mi, boli me glava stalno, pritisak u uhu, tresu mi se ruke itd.. pa sam
ih odlučila prestati piti i vratiti se na yaz koje sam prije pila i nisam imala nuspojava.
Sad mene zanima da li ja mogu odmah danas započeti sa prvom tabletom yaza i naravno prestati uzimati belara? Da li sam zaštićena?
Moja ginekologica mi je tako savjetovala ali meni je čudno da počnem s novom kutijom odnosno prvom tabletom a trebala bi četvrtu popiti...? Zar ne bi trebala prvu tabletu na prvi dan menstruacije piti?
Zahvaljujem na pojašnjenom odgovoru!
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prvi dan ciklusa ste popili Belaru i ako danas nastavite s Yazom bit ćete zaštićeni kroz cijeli ciklus. Oboje su kontraceptivi, razlika je samo u koncentraciji hormona.