Kontracepcija

Qlaira

Ivii90

Poštovana , svaki drugi dan popijem čašu , dvije vina, pijem Qlairu vec dosta dugo, dal to smanjuje djelovanje

Natalija Beljo, dr. med.

Ne.

Ivii90

Hvala na brzom odgovoru. i da l vaginalete i mast plimycol utjecu isto na djelovanje

Natalija Beljo, dr. med.

Ne utječu.

ankica001

Poštovana,
Pijem Qlaira pilule mjesec dana, međutim 19og avgusta idem na odmor i baš tada treba da popijem drugu crvenu tabletu. Da li bih nekako mogla da izbjegnem menstruaciju, tj. da je pomjerim?
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Popijte aktivne tablete sve, bacite placebo i odmah drugi dan nakon popijenih aktivnih započnete s novim blisterom. Tada nećete menstruirati.

majda90

Postovana
Pila sam Diane 35 tablete godinu dana ali mi je ginekolog rekao da predjem na Qlaira. Samo me zanima kad da ih pocnem uzimati, trenutno sam na pauzi sa dianom, 3. mi je dan menstruacije. Da li da uzmem sad ili da idem sa Dianom do nove menstruacijom i krenem onda od 1. dana.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete danas započeti.