Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

MMR cjepivo

Samsung11

Postavani, djecak ima 3,5 godine i zbog cestih bronhopstrukcija i alergijskog rinitisa je na terapiji Flixotid ujutro i uvece i Sungular 4 mg. Zbog toga kasnimo sa vakcinom MMR. Posto je epidemija morbila u nasem gradu a dijete pohadja vrtic odlucili smo se da ga cijepimo. Moje nedoumica je da li ga cijepiti sada kada je epidemija u punom jeku jer znam da je inkubacija 10-14 dana. Planiram prije cjepiva uraditi nalaze kks i crp. Moze li se prije cjepljenja na neki nacin znati da li je dijete vec u inkubaciji? Hvala puno.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ako je dijete u inkubaciji cjepivo samo može ublažiti ospice. KKS i CRP nema svrhe raditi prije cijepljenja.