Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Povisen AST kod djetetaaa

Minamina1234

Poštovani. Imam dijete staro 18 mjeseci. Radjeni nalazi na jetrene enzime
ALT 19 ref. Vrijednost : <30
AST 57 ref. Vrijednost <50
Nas pedijatar je rekao da ovo nije nista znacajno, mene ipak zanima i vase misljenje. Da li je iz ovih nalaza sta opasno posredini ? Hvala vam unaprijed.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nalaz je zaista beznačajan, kod bilo kakvih viroza se može vidjeti i veće povećanje jetrenih enzima.