Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

akne

jelena

Imam akne po stražnjici i stražnjem gornjem dijelu nogu, koje ružno izgledaju i bolne su. Ima li pomoći?

Dr.med.spec.Dinko Kaliterna

Naravno da ima pomoci.Opisana mjesta nisu uobicajena za akne.
Smatram da se radi o upali korijena dlake koja moze sliciti kao akne.
Pojacano znojenje, uska i sinteticna obuca su dio od provocirajucih
faktora.Ukoliko je to slucaj kod vas savjetovao bih da te faktore koliko
je moguce da ukolonite, tj da pripazite da je obuca pamucna i da nije
jako uska.Na zahvacena mjesta stavljajte Dalacin T otopinu 2x dnevno ali prije nanosenja zahvacena mjesta operite vodom i obrisite kako bi bio bolji efekt.Isto prilikom pranja mozete Dercom clear nanesti i zadrzati do 5 minuta bez ispiranja.