Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

akne

glorija36

Imam 36 godina i problem sa aknama u području brade.Pila sam minostat 2 mjeseca tad su mi se akne smanjile,ali sam dobila vaginalne gljivice zbog tog antibiotika i bolove u želucu.Kasnije sam uzimala yasmin i nakon nekog vremena akne su se pojačale.Postale su crvene i bolne na dodir .Probala sam s raznim preparatima čistiti lice,ali više ne znam šta da probam.Molila bih Vas za mišljenje.
Unaprijed hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Akne u području brade česte i u Vašj dobi. Pokušajte s Dercome clear (benzoil peroksid) gelom 2x dnevno. Ako ne bude rezultata dolazi u obzir primjena tetraciklina peroralno kroz mjesec dana.