Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Oziljci

sara_86

Nakon depilacije voskom ili epilatorom urastaju mi dlacice. Odustala sam od takvog nacina uklanjanja dlacica ali su mi ostali oziljci od tih dlacica i ne znam sta da radim. Neki od tih oziljaka su stari i do godinu dana. Nadala sam se da ce s vremenom proci ali ne. Malo su se smanjili i to je to. Također imam ozljke (tamne mrlje) od nekih davnih akni. Ima li mi pomoci?
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ožiljci se vjerojatno mogu ublažiti, a slično vrijedi i za hiperpigmentacije od akni. Javite se dermatologu, koji će odrediti pravu terapiju ili tretman. Dolaze u obzir kemijski peelinzi, laserski tretmani itd.