Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

crveni pristici na licu

gmirjana

Imam 32. godine, i u poslednje vrijeme mi se pojavljuju crveni pristici u predjelu brade i okolo usana. Ponekad neki od tih pristica postane bjel i iz njega izadje gnoj ali tad ostane oziljak. Koristila sam razne gelove i kreme ali ucinak je bio slab. Trenutno koristim Vishi gel za problematicnu kozu i dnevnu kremu, i kad pomislim da mi ti pristici nestaju onda me samo zasvrbi na drugom mjestu i onda izbije sledeci. Nedavno sam se samo informisala kod naseg dermatologa i ona mi je bez ikakvih pregleda rekla da ona preporucuju tablete Diana 35. Ovih dana trebala bi i na redovan pregled kod ginekologa pa cu se i sa njim posavjetovati da nije u pitanju neki hormonski poremecaj. Molim vas da mi odgovorite sta da radim.
Unaprijed hvala!!!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas bi se moglo raditi o nekoj vrsti akni ili ev. o perioralnom dermatitisu. U nekim slučajevima (ako je riječ o aknama) mogu pomoći Diane 35. U svakom slučaju potrebna je točna dojagnoza.