Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

alergija ili ...

rooby88

Poz. prije jedno mjesec dana na laktovima mi se pojavilo kao neke krastice oko njih se crveni u sredini je kao crvena točkica i moze se pod rukom osjetiti kada se dodirne da je kao iskočila malo. Na straznjici i između prepona javilo mi se isto tako ali nakon nekoliko dana jedna prođe i pojavi se druga sada imam ispod pazha i tako stalno i pojavilo mi se jos po tjelu neke sitne točkice i jako me svrbe po leđima rukama i nogama slično kao vodene kozice ali nije to bio sam na pregledu sumnja je na psorijazu ali nitko od tri dermatologa nema rijesenje koristio sam balosalic , alfoderm, onda neku vodu koja je pravljena u ljekarnoj koja se maze navecer i tako tri veceri prvi put kada se namazem tom tekucinom izbaci mi po tjelu kao da me je netko posuo vrelim uljem i nakon pola sata nestane inace ta tekucina je smeđo sive boje. Trenutno imam najvise u predjelu prepona i to me ne svrbi kao ove sitne točkice po leđima i nogama najvise navecer.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Po svemu što ste napisali, Vi imate psorijazu. Mislim da je i terapija (za početak) sasvim u redu. Morate biti uporni, jer je psorijaza kronična i neizlječiva bolest.

rooby88

hvala na odg. ali mislim da nije jer se to ne ljusti cak sam tjedan dana prestao mazati uopce mi ni jedna krema ne pomaze niti voda ova sada mi se cjelo tjelo izasulo sitnim točkicama jednog milimetra i krvave su točkice po tjelu samo po glavi nisu a ovo po straznjici izlazi mi oko prepona najvise zadebljana koza i crveni se i u sredini te izbocine je kao tocka krvi

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vi imate samo dvije mogućnosti: liječiti se kod dermatologa (valjda barem neki od tri dermatologa nešto zna) ili se ne liječiti tj. liječiti se sami.

rooby88

pozz na laktovima je alergija a na kozi ovaj osip je svrab poceo sam od danas terapiju uzimat benzyl benzoate samo neznam da li smijem po spolovilu ako mi bude nanositi nije mi rekla doktorica

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

To ćete morati (ipak) pitati nju, jer Vas ja ne mogu liječiti preko računala.

rooby88

evo mazem sad ce treci dan ovim benzil benzoatem al nis mi ne prolazi jel to tako mora ili,, inace 5 dana se maze vidim jos pokoje mi je iskočilo po tjelu

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne znam kako Vam je dijagnosticiran svrab i je li to prava dijagnoza. Ipak, provedite terapiju još ova 1-2 dana i javite se na kontrolu.

rooby88

koliko je potrebano vremena da se s pomocu benzyl benzoate ocisti tjelo od svraba, meni je analizom koze utvrdeno da je svrab ili šuga tj, poz

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nekada je dovoljno 5 dana, a nekada je potrebno ponoviti terapiju još 5 dana. Trebaju se liječiti svi ukućani.