Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

AMEVIVE, psorijaza

Katarina

S obzirom da dr. Dinko Kaliterna nije mogao odgovoriti na (dolje) navedeno pitanje, postavljam ga ponovno. Ujedno, zahvaljujem mu na odgovoru.

Lijepo Vas molim,
možete li mi odgovoriti gdje se obavlja liječenje psorijaze Ameviveom?

Unaprijed zahvaljujem,
VIVA

dr. Krešimir Kostović

Amevive (alefacept) pripada u skupinu novih tzv. bioloških lijekova za liječenje psorijaze. Daje se u obliku intramuskularne injekcije 1x tjedno, obično kroz 12 tjedana. Kod nas nije registriran i nitko u Hrvatskoj ga ne primjenjuje. Riječ je o izrazito skupom lijeku. Jedan ciklus terapije košta nekoliko tisuća eura. Naravno, niti on Vam neće izlječiti psorijazu.