Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Crvenilo i kvržica na ramenu

moloko

Poštovani,

na desnom ramenu već skoro godinu dana (prije godinu dana sam prvi put primjetila) imam crvenu mrlju valjkastog oblika. Kada se prstima prelazi preko mrlje točno se osjeti kvržica koja prati konture crvenila na koži. Mazala sam propolisom i ne prolazi, a čini mi se da se ni ne povećava. U zadnje vrijeme poprilično osjetim bolove u tom ramenu koji nisu ograničeni pokretima, nego rame boli kada ruka miruje (npr. kada sjedim). Zanima me što bi mogla biti ta kvržica i kome je najbolje da se od specijalista obratim i da li bi bolovi mogli biti povezani sa crvenilom i kvržicom?

Unaprijed hvala na odgovoru i srdačan pozdrav

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Zaista mi je teško reći o čemu je točno riječ. Ipak, ne vjerujem da bolovi u ramenu imaju veze s tom promjenom. Zbog promjene na koži obratite se dermatologu, a zbog bolova u ramenu ortopedu ili fizijatru.