Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Svijetle fleke na koži bebe

anamo

Poštovani,

prije nekoliko dana primjetila sam na svojoj osmomjesečnoj djevojčici fleke na desnoj nadlaktici,dvije tri nijanse svijetlije od njene puti, ubrzo su se proširile na leđa prema lopatici te ispod ruke prema prsnom košu. Posjetili smo dermatologa koji ju je kratko pregledao i ustanovio da ne zna uzrok, te preporučio praćenje stanja uz opasku " valjda nije vitiligo ". Nakon posjete drugom dermatologu također nismo dobili nikakvu konkretnu dijagnozu, osim preporuke da posjetimo pedijatra endokrinologa nakon mog upita da li može biti od pojačanog znojenja budući da se beba dosta znoji. Dobili smo Pantenol kremu 2x dnevno.Također sam dobila odgovor da ne bi trebao biti vitiligo budući da po riječima doktorice nema za njega specifične rubove. Danas kod bebe primjećujem lagani osip po rukama i trbuhu, kao minijaturne bubuljice, a nakon tuširanja i doticaja vodom svijetla područja su na mjestima prekrivena sitnim crvenkastim točkicama u razini kože . Molim Vas ukoliko možete da mi odgovorite što dalje, da li mi možete preporučiti koje preglede da obavim. Napominjem da je beba prilikom oba pregleda pogledana samo golim okom. Unaprijed hvala!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nažalost, ne mogu pretpostaviti o čemu bi moglo biti riječ kod Vašeg djeteta, a samim time ne mogu Vam preporučiti koje pretrage i preglede trebate obaviti.