Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Crvenilo po glansu

markom111

Poštovani,

unatrag dva tjedna na glaviću mi se pojavilo crvenilo koje se širi od vrha po sredini glavića prema kruni. Ostalih simpotma nemam, nema prištića, izbočina, pečenja pri ili nakon mokrenja, u dva ili tri navrata bilo je prisutno lagano žarenje. Nakon posjete liječniku opće prakse dobio sam plymicol kremu jer je doktor konstatirao da je to moguća gljvična infekcija, te uputnicu za dermatologa. Pošto se nakon 10ak dana korištenja kreme crvenilo nije vidno povuklo, otišao sam dermatologu koji je nakon pregleda zaključio da to nije gljivična infekcija, da nema upale mokraćne cijevi, te da nije ništa zabrinjavajuće, njegovim riječima, "možda alergija na latex iz kondoma". Spolne odnose imam sa istom partnericom već više godina, uz obaveznu upotrebu kondoma, a ona nema nikakvih simptoma. Dermatolog mi je preporučio mazanje bepanthen kremom, te korištenje hygieia sapuna za intimnu njegu. Zanima me Vaša procjena, da li je potrebno javiti se drugom dermatologu. Hvala

Dr. sc. Ivana Nola, dr. med.

S obzirom da se obavili prelged kod dermatologa, neko vrijeme koristite savjetovanu terapiju.
ako promjene potreaju duže, javitie se na ponovni pregled.