Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Crvenilo po tjemenu glave

goro56

Vec duzi niz godina javlja mi se crvenilo praceno sa svrabom po tjemenu glave. Isao sam specialistima, ali to se uvijek vremenom povrati. Nedavno sam imao tako jako izrazeno da su mi se otvorile dvije ranice iznad oba uha kroz koje je izlazila zuckasta tecnost. Dobio sam antibiotike i to se smirilo. Ali nakon nekog vremena opet se pojavi crvenilo, praceno otokom, svrabom i jako izrazenom temperaturom na tim predjelima glave. Molim vas za vase misljenje...

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas se vjerojatno radi o seboroičkom dermatitisu vlasišta s komplikacijama u vidu sekundarne bakterijske infekcije. Seboroički dermatitis je kronično recidivirajuća dermatoza koje se dosta teško liječi i ponavlja.