Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Propecia - promjena doze

mario_27

Poštovani,

dermatolog mi je prepisao prije 2 godine Propeciu 1mg svaki dan. Prije početka uzimanja kosa mi se lagano (jedva primjetno) počela rijediti na području vertexa no na drugim dijelovima nije otpadala.

Propeciu uzimam otada 1mg na dan i kosa mi se više nerazrjeđuje i izgleda normalno, pa sam Vas htio pitati sljedeće:

Da li bi mogao smanjiti dozu na 0.5 mg svaki dan, ili eventualno da uzimam 1mg kao prije ali svaki drugi dan.

Hvala Vam na odgovoru i strpljenju!

Mario

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Možete pokušati smanjiti dozu na jedan i drugi način. Ako počne ponovo padati, vratite se na uobičajenu dozu.

mario_27

Hvala Vam doktore na odgovoru.

Pozdrav

IvicaS

Poštovanje!

Imam problema sa prorjeđivanjem kose već više godina (imam 24), dijagnosticirana mi je alopecia androgenetica i koristim minoksidil (5%) negdje mjesec i pol dana 2 puta dnevno.. Rečeno mi je da se prvi rezultati mogu uočiti tek negdje nakon 4 mjeseca korištenja. Imam osjećaj da mi se kosa još mali više prorjedila od kad koristim minoksidil. Zanima me dali je to mogući dio "procesa" i dali bi možda bilo bolje koristiti propeciu? Jako je mali postotak nuspojava pa mislim da nema prevelikog rizika kod njenog korištenja. I kolika joj je otprilike cijena? I što je sa rogaine pjenom? Navodno je vrlo jednostavna i korisna...

Puno hvala