Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

dishidroza

tomo

prije nekih pola godine zbog problema sa zubom dobio sam antibiotik i tada su mi poceli problemi sa ranama na dlanovima. ispocetka je to izgledalo kao hrpa manjih zuljeva po dlanovima koji su se pretvarali u rane. Dijagnosticirana mi je dishidroza i dobio sam Elocom kao terapiju. S obzirom da ni to nije pomagalo uslijedili su belosalic, beloderm, triderm, belogent i niz drugih kortikosteroida i excipal losion, eucerin 5% urea..... Pretrage su pokazale prisustvo stafilokoka, gljivica nema, alergotestovi nisu pokazali nista (testiran sam i na gore spomenuti antibiotik) , a stanje mi se sve vise pogorsava, dlanovi, nadlanice i prsti su mi napola oguljeni, prisiljen sam ih umatati u zavoje, strah me kakve infekcije, a i vizualno strasno izgleda. Imam osjecaj da mi stalna upotrba svih tih krema cini samo gore. Molim Vas za savjet. Ima li nade za mene?

dr. Krešimir Kostović

Dishidroza je kronična bolest i s njom ćete imati problema duže vrijeme.
Mislim da ste dobro liječeni i da su učinjene i adekvatne pretrage. Naravno, ako je dijagnoza točna.