Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Dojke

xxxNinaxxx

Trebala bih vase misljenje, ne znam da li je problem ili ne; unazad 2 tj primjecujem na lijevoj dojci, tj areoli jace izrazene montgomeryjeve zlijezde koje su crvenije nego na drugoj dojci. Nisam trudna, niti rodila. Bila sam na uzv dojki prije 1 mj i u redu je. Imam 35 god. Kad stavim oblog od kamilice privremeno se smiri, no onda opet isto. Ako je problem na kozi, sto bi to bilo i cime bih namazala?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne mogu Vam točno reći o čemu je riječ možda o ritaciji. U tom slučaju pomogla bi Bepanthen krema.

MartinaPeace

Poštovani,
trudna sam 22 tjedna i od samog početka trudnoće su mi neznatno povećane montgomeryjeve žlijezde na obje dojke. Unazad dva dana je jedna žlijezda (na lijevoj dojci) jako povećana, boli, tvrda na dodir, topla i crvena. Što mi je činiti, kako da si pomognem?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Najbolje bi bilo da konzultirate svojeg ginekologa koji će Vam trebate li antibiotsku terapiju i koju.

dancy11

Postovani !
Molila bi vas objasnjenje nalaza UZV dojki.

Inspekcijom nema pat. promjena na dojkama.
Palpatorno dojke tvrđe bez izolovanog tumefakta.
UZV pregledom struktura parenhima dojki ukazuje na gušći parenhim dojki uz blažu FCM.Vel. cističnih tvorbi lijevo je cca. do 5 mm u GLK na 2 sata uz areolu.
Po koji širi GK obostrano retroareolarno.
Nema susp. promjena u dojkama UZV metodom.
Mikrokalcifikate UZV pregledom ne mozemo vidjeti.
Axilarno obostrano po koji manji reaktivni l.č.
Axilarno supra I infrakalvikularno nema pat. uvećanih l.č.
Preporuča se redovita UZV kontrola dojki za 6 do 12 mjeseci, a u slučaju potrebe javiti se odmah.

Da napomenem UZV rađen 8 dan ciklusa. Imam 33g , jedno djete rođeno prija 5g dojeno svega 1 mj. Koristim kontracepciju zadnjih 2 g radi endometrijoze. Prvo sam koristila Qlayer pilule i tad je sve bilo ok, dok u zadnja tri mjeseca sam presla na Evra flastere te osjetila tjekom prosle menstruacije vecu osjetljivost i bol u dojkama. I sad ponovno tokom nove menstruacije jos jacu bol u ljevoj dojci koja me budila tjekom noci na dodir i brzi pokret jaku ostru duboku donekle lokaliziranu bol i peckanje radi koje sam i isla na uzv.
Oprostite na podugom postu. Molim vas za objasnjenja UZV te vase misljenje dali je do boli moglo doc promjenom kontracepciskog sredstva? Unaprjed zahvajujem na odgovoru ! Lp.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Pitanje nije za dermatologa.