Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Svrbez i ljuskice na kozi vaginalno

Sanci86

Lijep pozdrav,vec oko 5 mjeseci imam problem sa svrbezi na podrucju prema velikim usnama... Jak svrbez, nakon cega se pojave ko sitne ljuskice, pa nestanu( ceskanjem... I nakon tusiranja), na momente se simptomi malo smire ali opet se pojave. Bila na pregledu kod ginekologa, napravljeni brisevi, papa test i sve je u redu. Mazala kremica Canesten, plymicol, vaginalete, pila terapiju koju je dr prepisao al nista. Nema nikakvog iscjetka ni nista, samo tak neugodan svrbez. Molim vas savjet kojom kremicom mazati ili sto poduzeti da simptomi se ublaze i da nestanu. Koristim gel za intimnu njegu, isti ko i prije...

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o iritaciji (sigurno nije o gljivičnoj infekciji kako ste liječeni). Preporučio bih kratkotrajnu primjenu blažih kortikosteroida (npr. Afloderm krema 2x dnevno kroz 5 dana), a potom Bepanthen krema. Pranje isključivo običnom vodom (ne prečesto).

Sanci86

dali te kreme idu na recept? Znaci jak svrbez popracen ljuskicama,da izgleda kao suha koža... Brine me pošto nikad nisam imala ništa slično,ni mijenjala ništa dabi bila alergija i sl.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Prva je na recept, a druga u slobodnoj prodaji.