Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Folikulitis

Roberta

Po vlasištu imam sitne prištiće koji su ponekad ugnojeni. Ponekad me svrbi ali većinom ne.Moja liječnica opče prakse mi je prepisala Belosalic losion ali ne primjećujem neko poboljšanje.U ljekarni su mi rekli da probam Clindamicyin.Dijabetičar sam i čitala sam da je zbog dijabetesa povećan rizik infekcija pa tako i folikulitis.
Zanima me što bi mi preporučili.

dr. Krešimir Kostović

Ako je zaista riječ o folikulitusu (a to se ne može reći preko računala), potrebna je antibiotska terapija (s obzirom da ste dijabetičar najbolje sistemska).