Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

hiperpigmentacija

jana82

negdje od 14.god .zivota (sad imam 26 god.) se na desnoj strani od usta,brade i vrata nalazi hiperpigmentirani areal nepravilnog oblika 10X3 cm koji je tijekom 1999. i 2000.god. tretiran kemijskim pilingom (70% AHA) I KRIOTERAPIJOM ali bez ucinka.uz to koristene u ovih 10ak godine sve moguce kreme za izbjeljivanje pigmentacije( novaderm,betrion,neostrata gel i sl.), mazanje limunom i biljnim pripravcima ali takoder bez ikakvog ucinka.pa me zanima dali mi mozete reci o kakvoj je pigmentaciji rijec posto ne dolazi do nikakvog poboljsanja stanja s obzirom da konstantno vec godinama tretiram to kremama za izbjeljivanje.

zahvaljujem

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Preko računala ne mogu Vam reći o kakvoj je hiperpigmnetaciji riječ. U svakom slučaju takve promjene su često rezistentne na razne oblike terapije (što je i kod Vas slučaj). Možda bi se mogla pokušati primjena rubinskog lasera, ali i to ovisi o vrsti i izgledu pigmentacije.

jana82

Hvala na ovom odgovoru. Evo prije jedno mjesec dana mi se pojavila takoder neka pigmentirana fleka ispod oka duzine 1 cm...dali to moze bit posljedica nekog stresa?