Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Nokti

pupoljak

Prije 2 mjeseca hodajuci u nerazgazenim cipelama natiskala sam nozne palceve koji su nedugo nakon toga poljubicastili i jos uvijek su takvi, rastu ali sa njima ne izlazi to natisnuto. Ne izgledaju kao da ce otpasti ali malo bole ako ih jace pritisnem. Zanima me da li ce se to samo normalizirati sa daljnjim rastom nokta ili treba poduzeti neke mjere?
Hvala unaprijed!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Pričekajte još koji mjesec. Ako nakon toga neće biti pomaka obratite se dermatologu.

pupoljak

Evo prije 2 mjeseca sam primjetila pomak, poceli su rasti novi nokti koji su sad vec izgurali ove stare za kojih 5 mm. Jedan se vecim dijelom odvojio i mislim da ce uskoro otpasti. Ne znam da li da ga pustim da sam otpadne ili mozda postoji neka krema i sl. koja bi pomogla? I postoji li nesto sto je potrebno koristiti nakon sto stari nokat otpadne?
Hvala!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Pustite ga da sam otpadne s vremenom bez ikakvih krema.

Marina1983

Od 11 mjeseca nosila sam nerazgazene čizme. Natukala sam palac desne noge. Inače imala sam problema sa urastanjem nokta davno, al sam to rijesila sa kirurškim zahvatim.Ne radi se o uraslom noktu.
Cizme sam prestala nositi ima vec mjesec dana. Nokat ne raste. Korjen nokta je natečen, i crven. Ne boli me nista. Nokat od Nove god( zadnja 2 i po ) mjeseca ne raste. Čini mi se da ispod njega raste novi nokat.
Dobila sam kremu betrion , za mazanje 10 dana i ako se ne popravi nista i ne spadne oteklina doktroica me šalje kirurgu.Ne mogu vjerobati da mi se to dogodilo.
Jel moguće da nokat raste ispod nokta?
sta sada slijedi čupanje?
čudno mi je jer mene nista ne boli, samo mi smeta otklina, to sto nokat ne raste i sto je malo natečen kod korijena.
Unaprijed Vam hvala na odgovoru i savijetu.
Srdačan pozdrav!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Moguće je da nokat raste ispod nokta. Kirurg će vidjeti da li treba kiruška intervencija.

leonna

U teretani sam natukla nokat na nozi koji je u početku rastao i sad više ne raste. Da li postoji ikakav spas s obzirom da mi je na pedikuri rečeno da možda više ne bude rastao?
Hvala na odgovoru.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Tu ne možete ništa učiniti, samo čekati.

Marina1983

Poštovani,
Nakon kreme Betrion oteklina je spala.
Nokat i dalje ne raste. Ne boli ništa.
Čini mi se da ispod njega i dalje raste novi...skoro je dosao da polovine nokta( podsjećam prestao je rasti oko Nove Godine).
Primjecujem da se sa strana ( desne i lijeve) nokat lagano suši...kao da ce s vremenom cijeli se posusiti i otpasti...
Hoće li izrasti novi nokat, treba li cekati da novi nokat izgura taj stari ili je potrebno čupanje?
Hvala.
Srdačan pozdrav!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da će novi nokat narasti, a stari otpasti. Za to treba vremena (više mjeseci). Odstranjenje starog nokta vjerojatno neće biti potrebno.

ellena24

Još od malena imam problem sa noktom na palcu desne noge.. nokat je naguban i debel, žučkaste je boje i velikim djelom odvojen od kože sa strane..možda kojih 2 milimetra od korjena je zdrav i stoga raste normalno ali ostatk je kao pokvaren..ne znam kako da vam to opišem...kad ga režem nokat se sam trga koliko je pokvaren..nešto takvo vidjela sam samo na starim ljudima..a ja imam 20 god.. Znate li što bi to bilo i kome da se obratim??

malecka1987

otprije mjesec dana nokat na palcu desne noge mi je prestao rasti i ima blago žućkstu boju, što da radima da potaknem rast i popravim boju nokta?
unaprijed hvala