Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

svrbež na stopalu

Kornelija2

Cijenjeni,
prije nekoliko mjeseci pojavilo se nekoliko "mjehurića" na jednoj nozi (na potezu od palca prema gležnju, prema stopalu). Dosta me svrbilo, a kada bih to počešala, iz tih je mjehurića izlazila vodenasta tekućina. To se osušilo i prošlo, odnosno na koži su ostali smeđi flekovi. Kako sam u međuvremenu rodila, nisam se obratila liječniku. Sada se to ponovno pojavilo, no a stopalu i užasno me svrbi. Opet izgleda poput prišteva iz kojih izlazi vodenasta tekućina. Imam osjećaj da se ta pojava širi, po istjecanju te tekućine.
Što bi to moglo biti?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Po opisu moglo bi se raditi o dishidrozi. Ako se radi o tome (što bez pregleda ne možemo biti sigurni) u podlozi može biti atopija, kontakta alergijska reakcija, itd., a često se ne nađe uzroka. U terapiji se daju lokalni kortikosteroidi.

Kornelija2

Cijenjeni doktore, opet se javljam, a vezano uz ovaj problem. Bila sam kod doktorice koja je zaključila da je riječ o gljivicama te da je potrebno koristiti Lamisil gel. No, kako dojim i to mi je ipak prioritet, Lamislil ne smijem koristiti. Probala sam i s Plymicolom, no nema poboljšanja ... ima li smisla isprobavati neke druge lijekove (koje)?
Katastrofalno me svrbi, i dalje izlazi tekućina koja je onako "ljepljiva" ...