Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Ispucale ruke do krvi

Ninabella

Pozdrav,

nosim zaštitne rukavice na poslu i strašno mi smetaju pa dolazi do pojave krvavih rana na rukama. Na preporuku dermatologa, koristila sam Belogent mast i Belobaza neutralnu kremu. U početku mi je bilo bolje, ali se ubrzo vratilo na prijašnje stanje. Da li postoji neka krema ili mast kako bi mi se ruke vratile u normalu? Hvala unaprijed.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vi najvjerojatnije imate kontaktni dermatitis. On može biti alergijski i nealergijski (iritativni). Preporučio bih alergološko (epikutano) testiranje. Nakon toga ćete saznati što Vam točno uzrokuje teškoće. To mogu biti i zaštitne rukavice koje koristite. Inače, terapija koja Vam je propisana je odgovarajuća, ali promjene neće trajno proći ako se ne utvrdi i ukloni uzrok.