Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Melasma

Frida1982

Poštovani,
Zanima me kakav je uspjeh uklanjanja melasme kremama s hidrokinonom?Koliko je tretmana potrebno da se laserom ukloni melasma?Kolika je uobičajna cijena jednog tretmana?Da li znate nekog dermatologa u Zadru koji radi s laserom!?
Zahvaljujem na odgovoru!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod melasme treba biti jako uporan. Tijekom ljetnih mjeseci obično dolazi do pogoršanja, te je obavezno korištenje krema s zaštitnim UV faktorom 50+. Kreme s hidrokinonom dolaze u obzir tijekom jeseni i zime i daju relativno dobre rezultate. Laserski tretmani Q-switched ruby laserom dolaze u obzir u isto doba godine, ali s njima treba biti oprezan i kritičan. Broj tretmana i cijena ovisi o više čimbenika (površina, jačina pigmentacije itd). U Zadru ne možete obaviti tretmane ovim laserom (drugi laseri nisu za ovu indikaciju).

Frida1982

Da li mi možete reci nazive nekih preparata sa hidrokinonom!?
Zahvaljujem na odgovoru!
Srdačan pozdrav!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Npr. Age Spot Lightening Gel (Murad) s 2% hidrokinonom.