Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

jak svrab i bol na kozi

tehnodent

Postovani, molim Vas za pomoc : pre oko dve sedmice mi se iznenada javio jak svrab na kozi ( samo ispod levog rebra i siri se u luku prema ledjima -kao pojas) Nista nije bilo vidljivo kao promena do pre par dana kada se pojavilo ispod rebra tri crvene tackice (kao ujed od komarca-ali mnogo jace svrbi) a na ledjima u predelu ,,lopatice,, ispupceno crvenilo precnika oko 30 cm koje i svrbi i pecka . Ta cela leva strana (samo leva) mi je jako osetljiva na sam dodir (boli). Mislila sam da je mozda neki ujed insekta pa sam mazala Synopenom ali kao da je jos gore. Nocu je svrab narocito izrazen. Sta bi to moglo biti?
Da li je mozda nekakav herpes i koliko bi mi pomoglo da nastavim lokalno da tretiram te promene cinkvitaminskom masti?
Hvala unapred na odgovoru

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas se najvjerojatnije radi o herpes zosteru (ako ste imali variccelae u djetinjstvu). Bolest obično traje 2-3 tjedna i prolazi sama od sebe. Najbolje bi bilo da ne stavljate nit jednu od gore navedenih masti. Kod ove bolesti kreme nemaju neki veći utjecaj.