Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

vitiligo i hiperpigmentacija

makenzi

bolujem od Vitiliga,a uz to imam hiperpigmentaciju na licu,nesto posle trudnoce,a nesto od bubuljica in herpesa.Sta bi smela da koristim, da se resim pega kad vec ne mogu vitiliga.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

S obzirom da imate vitiligo, treba biti oprezan s liječenjem hiperpigmentacija.. Ako su one postupalne (npr. nakon herpesa ili akni kao kad Vas), one će se s vremenom same izbljediti. Najvažnije je striktno izbjegavati izlaganje suncu. Razne kreme za izbjeljivanje kod ovakvih promjena neće biti osobito učinkovite.