Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

herpes ili?

hvkvanja

Poštovani doktore,
već zadnjih nekoliko godina svakih par mjeseci pojavljuju mi se sitni žuti prištići u području brade, koža se jako crveni i svrbi, a prištići se nakon nekoiliko dana osuše i otpadnu (nije ih moguće "istiskati"blunk. U nekim slučajevima javlja se veliki broj prištića koji su jako jako sitni i na prvu nalikuju herpesu. Zanima me možete li pretpostaviti o čemu se radi?

Na preporuku lječnika opće prakse koristila sam Afloderm kremu, Betrion mast, canesten kremu te kremu za herpes, ali ništa nije djelovalo.

Bila bih Vam jako zahvalna na bilo kakvom odgovoru!

Lijep pozdrav!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Možda bi se moglo raditi i o herpesu. Tada bi pomogla aciklovirska krema (npr. Herplex). Vi ste koristili kortikosteroidne, antibiotske i antimikotičke kreme (dakle gotovo sve mogućnosti loklanog liječenja) i navodite da Vam ništa nije pomoglo, tako da Vam bez točne dijagnoze ne mogu pomoći.