Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Kontatubeks???

Martina

Zanima me sto je zapravo Kontatubeks krema? Naime, imam mnogo manjih oziljaka od pristica na ledjima koji su sada samo tamnije mrljice. Naznam kako ih ukloniti bez odlazaka u salone ili poliklinike. Kako bi mogla navedena krema na to utjecati?

I jos samo jedno malo pitanje. U zadnje vrijeme se dosta prica o nekakvom uklanjanju pristica i oziljaka pomocu kisika. Kakva su vasa iskustva s time i kako se mogu otprilike kretati cijene takvih tretmana?

Hvala

Martina

dr. Dinko Kaliterna

To je krema na bazi luka koja samo omekšava ožiljke iznad razine kože dok kod pigmentacija i ožiljaka ispod kože ne pomaže. Stoga krema vam ne može pomoći. Mikroabrazija s kisikom je najnovija metoda gdje se istovremeno liječe akne, uklanjaju pigmentacije i ožiljci smanjuju. Metoda je bezbolna i nimalo neugodna. Već nakon prvog tretmana se vide rezultati. U prosjeku treba oko 3 tretmana. Cijena varira od 400 do 700 kn po tretmanu.