Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

kuperozna koža lica

slavica2013

Imam 23 godine,i dijagnosticiranu kuperozu i rozaceu papulopustulosu.upala se s godinama smanjuje i zanima me koji laser je najprimjereniji za uklanjanje crvenila?unaprijed hvala!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ako imate difuzno crvenilo (kuperoza) bez golim okom vidljivih končastih kapilara laser nije dobro rješenje. Tada bi eventualno mogli pokušati IPL tretmane. Ako imate vidljive kapilare dobar je bilo koji 532 nm vaskularni laser.

slavica2013

Nema neke posebne kreme? Iako u polidermi kazu da su aft tretmani za kuperozu i rozaceu,i dalje sam skepticna.

slavica2013

I da,to je difuzno crvenilo,s prosirenim porama.dermatolog mi je preporucio la roche posay ali nema smisla kad sam ga vec koristila

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Možete koristiti kreme od renomiranih proizvođača (npr. Diroseal od Avene) za kožu sklonu crvenilu, ali rezultati će biti relativno skromni.