Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

MInoxidil nuspojave

Ivan722

Poštovani,

imam 24 godine i lagano produbljene zaliske. Na pregledu kod dermatologa ustanovljena mi je nasljedna alopecia. Preporučen mi je 5% minoxidil. Kupio sam alomax u ljekarni i već kod prve primjene počeo primjećivati neki čudan osjećaj u prsima, znojenje ruku, ... . Navedene promjene događaju se samo ponekad, a u većini slučajeva se dobro osjećam, ali ipak se pomalo bojim za zdravlje. Dosad nisam imao nikakvih zdravstvenih problema. Molio bih vas za savjet da li da nastavim koristiti minoxidil i da li mogu biti siguran da neće biti posljedica ili je bolje prestati ?

Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Najvjerojatnije Vaše tegobe nisu povezane s minoxidilom. A apsolutno sigurna nije primjena niti jednog lijeka.