Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Neobični plikovi

mgame

Poštovanje.

Već sam imala pitanje na području dermatologije- o prištićima na prsima koji su izgleda folikulitis (čekam nalaze).
Ali uz to, prije 5 mj sam na području stražnjice i vanjske i unutarnje strane vagine, dobila nešto kao plikove.
Prvo samo na stražnjici, 2-3, zatim su se u roku 2 dana pojačali na nekih 15 plikova, s obje strane stražnjice, unutar vagine i s vanjske strane na jednoj strani.
Bila sam kod svoje doktorice- nije znala što je, jer kaže herpes zoster pogađa jednu stranu a i ne izgleda baš tako. Moja ginekologica isto nije znala što je i isključila je vaginalni herpes i onda mi je privatna dermatologica dala hipermangan za ispiranje, mixtura alba za namazati nakon ispiranja, piti klavocin i mazati betrion kremom.
Također je uzela bris kože na tom jednom pliku ali se nalaz vratio kao 'Fiziološka flora kože'. Nakon te terapije je nestalo, za jedno 2 tjedna.
No jučer mi se evo opet pojavljuju isti ti plikovi. Jako svrbi cijelo to područje, na dodir me peku, koliko vidim ima ih više nego jučer makar mažem time što mi je ostalo od zadnjeg puta.

Da li možda znate o čemu se radi ovdje, jer doista je neugodno i bolno a hitno privatnom dermatologu nisam u mogućnosti ići.
Testirana sam na spolne bolesti i bila negativna, osim na hpv koji je idućim nalazom bio također negativan.

Nadam se da mi možete pomoći otkriti o čemu se radi.

S poštovanjem,
Rc

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nažalost na temeljku Vašeg opisa ne mogu pretpostaviti o čemu je riječ. Očito nije riječ o nečemu tipičnom kada Vaša liječnica, ginekologica i dermatologica ne znaju što Vam je.

mgame

Ne znam kako onda otkriti što je to.

Da li je moguće da je od nečeg što je došlo u doticaj s kožom? Ili deterđent, da sam sjela negdje gdje je prljavo ili ima bakterija, bilo što?
Ako mi sad to prođe i opet dođe, kako najbrže da uzmem neki uzorak tkiva ili nešto, da probam otkriti o čemu se radi?
Ako me može moja doktorica poslati na neku pretragu jer dok se naručim dermatologu, prođe previše vremena.

Puno Hvala!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Što sam Vam ranije odgovorio i dalje stoji.