Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Tamna koža ne pregibima

ivka99

Poštovani, moj problem je slijedeći: na svim pregibima na tijelu (zadnja strana vrata, unutrašnje strane laktova i koljena, prepone) koža mi je smeđa i potamnjela. Jako držim do osobne higijene i ovo mi jako smeta jer izgleda kao da sam prljava. Inače, imam alergijski kontaktni dermatitis, možda je povezano s tim. Možete li mi preporučiti neki način kako da se riješim tih zatamnjenja? Hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas bi bila potrebna dodatna obrada. Vjerojatno se radi o acanthosis nigricans (u podlozi mogu biti razni problemi: od endokrinoloških poremećaja do lijekova). Problem ne možete riješiti sami.