Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

NOKAT

Poštovani,
jos nekad davno (ne sjecam se tocno ni kad ni kako) sam udarila u nokat od noznog palca. nakon nekog vremena sam primjetila da mi se poceo odvajati od mesa,ali samo s jedne strane. i mislila sam da ce mi sam otpasti,medutim vec je proslo 2,3 godine, a nokat nije otpao i presporo raste. sad izgleda zadebljan, zut, i kao da se vidi ispod kako je krvario. ja ne znam sta da sad radim, da li da cekam da izraste sam (jos koliko godina), da mazem s necim (tipa za rast) ili ga moram vaditi(toga se uzasno bojim)?
unaprijed hvala na odgovoru.
lp

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Pričekajte još neko vrijeme. Nikakvno mazanje neće pomoći. Kiruški odstraniti nokat uvijek stignete.

S kojom brzinom on raste ne vjerujem da će mi do ljeta biti ok. Koliko znam za rast nokta treba 6mj, A s ovakvim noktom ne mogu sad
Zanima me,ako se odlučim za kirurško odstranjivanje, jel to boli, daju li mi ikakvu lokalnu anesteziju, bilo Šta? sad( i jel taj trošak snosi hzzo?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da bi trošak snosio HZZO. Dobili bi lokalnu anesteziju.

tanja222

Pozdrav doktore.ja sam kirurski odstranjivala nokat na noznom palcu ,mene samo zanima ako je oštećen korijen nokta dali ce on narasti.vec mjesec dana se nista nije pomaknulo.samo meso jos uvijel stoji.hvala sad

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ako je jako oštećena matica, neće. Ako nije riječ o jakom oštećenju, hoće.