Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

očajna

dinka

Poštovani, trebala bih savjet kome da se obratim prije nego što potpuno odustanem od istraživanja svojih boljetica.
Imam 30 godina. Liječim akne vulgaris (prema mom mišljenu i cistične) već dugo godina (antibiotici, diane 35 i lokalno) i stalno se vraćaju. Lice sam uspjela koliko toliko sačuvati i to sa kremama na bazi retina, ali zato ispaštaju moja leđa i prsa). No na taj problem sam se već "navikla", ako se može na to naviknuti.
Također mi je dijagnosticiran hidradenitis suppurativa -lijevi pazuh i operativno riješen (2x pod narkozom, 1x klanje na živo) u razdoblju od 7 godina. Sada je lijevi pazuh čist. Na desnom pazuhu nalaze se ciste i sad samo čekam kada će buknuti upala.
Iste takve ciste imam i na spolovilu, i njih čekam kada će buknuti.
Također sam imala 3x upalu Bartholinove žlijezde, 1x riješena incizijom a 2x antibioticima.
Smatram da su mi svi ti problemi povezani. Da li sam u pravu? Mislim da su mi glavni problem potkožne ciste koje se same od sebe upaljuju (ogromna količina gnoja, strašan miris, tvrdi sadržaji s još žilavijom čahurom i u svemu tome dlačice-skroz izrasle!!!!).
Kome da se obratim da obuhvati sve moje probleme'Tko se time bavi u Zagrebu?

dr. Krešimir Kostović

Mislim kao i Vi da su ti problemi povezani i da se radi o vrsti akni, tzv. acne inversa. Obratite se u Ambulantu za kozmetologiju na Klinici na Šalati.