Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Ponavljajući herpes na usnici

Miroslav

Poštovani,
u posljednjih mjesec i pol dana tri puta mi se na usnici pojavio herpes simpex. (Prva dva puta - na čak dva mjesta; i to samo na gornjoj usnici).
Ranu redovito mažem Virolexom (bez njega više ni na posao ne idem jer nikad ne znam kad će izbiti) i tretiram Bioptron lampom (za brže zacijeljivanje rane).
Inače se već godinama borim s time samo u većim vremenskim razmacima.
U zadnjih mjesec i pol čini mi se kao da je virus podivljao.
Jel ima kakav učinkoviti način liječenja izuzev mazanja Virolexom?

S poštovanjem,
Miroslav

dr. Dinko Kaliterna

Postoji niz krema npr foscarnet koji ide samo na recept i niz tableta koje se nažalost ne mogu nabaviti kod nas.