Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

opadanje kose

marin

imam 21 godinu i jedan problem s kosom.naime ona opada i to najviše na tjemenu ali i u kutovima gdje se obično počinje ćelaviti.prošlo ljeto sam se ošišao na nulu i užasno me opeklo sunce, pa sam tjeme malo previše češao. osjećam lagani svrbež, više kao da mi nešto smeta u korjenu kose pa kada povučem lagano kosu na tom mjestu izvučem par dlaka.kosu perem više od 3 puta tjedno, pa je možda i oslabila. perem je toliko jer je drugi dan užasno masna i spljošti se. sada na tjemenu i iznad sljepoočnica osjećam kako raste nova kosa do veličine 3,4 mm. ostala kosa mi je duga i po nekoliko centimetara pošto se nisam šišao od ljeta. pod velikim sam pritiskom što se tiče faksa, užasno sam nervozan ponekad pa mi je doktorica preporučila dražeje: merz spezial dragees i persen dražeje za umirenje.

dr. Krešimir Kostović

Vi imate androgenetsku alopeciju. Na nju ne bit trebao djelovati pojačani stres. Od lokalnih pripravaka za nju možete koristiti lokalno 2-5% minoxidil ili ev. po preporuci dermatologa finasterid.

marin

koliko će to stvarno pomoći?čime je uzrokovana androgenetska alopecija?ima li veze sa pojačanom dlakavosti?

dr. Krešimir Kostović

To će zaustaviti daljnji opad dlaka i možda blaži porast dlaka na ogoljelim mjestima. Ona se javlja obično kod muškaraca s pojačanom dlakavosti po tijelu. O nastanku i više o androgenetskoj alopeciji potražite u odgovorima ranije na ovom portalu (svako 5,6 pitanje je o tom tipu gubitka kose, a zapravo se ne radi o bolesti u užem smislu riječi).