Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

osip i svrbež nogu

dar01

Poštovani!
Prije mjesec dana pojavili su mi se crveni prištići po nogama, od lista noge do ahilove pete, kao nakon uboda komarca prištići i gotovo jednako svrbi. Pomislio sam da je alergijska reakcija na mačku jer i jesam alergičan na nju stalno kišem i pijem tablete Belodin protiv alergije. Ali to nikako ne prestaje a ja se stalno grebem do krvi. Jako mi je suha koža pogotovo na nožnim prstima. Čime bih to mogao mazati. Strah me je jer čitam na netu da može biti zbog otkazivanja bubrega ili jetre...Nikada nisam imao problema ni s bubrezima niti jetrom.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Što se tiće problema s jetrom i bubrezima možete biti mirni. Monoge promjene na koži izazivaju svrbež. Ali o čemu je riječ i koja bi bila terapija nemogu reći na temelju Vašeg opisa (" crveni prištići"blunk.

dar01

http://img10.imageshack.us/img10/5601/img20120822213611.jpg

http://img253.imageshack.us/img253/1263/img20120822213621.jpg

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Promjene izgledaju kao reakcija na ubod insekata uz ranice koje su posljedica grebanja. U terapiji bi se moglo dati Diprogenta ili Belogent kremu 2x dnevno kroz 5-7 dana

ADNAN94

Poštovani!
Prije mjesec dana pojavili su mi se crveni prištići po nogama, od lista noge do ahilove pete, kao nakon uboda komarca prištići i gotovo jednako svrbi. To nikako ne prestaje a ja se stalno grebem do krvi. U poslednje vreme vise trpim svram i manje se cesem da ne bi prouzrokovao veci problem. Čime bih to mogao mazati. Strah me je jer čitam na netu da može biti zbog nekih ozbiljni bolesti...Nikada nisam imao ovakvih problema.AKO MOZETE POMOCI BIO BIH VAM VEOMA ZAHVALAN.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Bez pregleda ne mogu Vam reći o čemu se radi.

ADNAN94

PROBLEM JE IDENTICAN KAO NA SLIKAMA U GOSPODINA KOME STE PREPORUCILI Diprogenta ili Belogent kremu PA AKO NIJE PROBLEM MOZETE LI MI RECI ZASTA ONE SLUZE. HVALA UNAPRED

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Te kreme imaju dvije komponente: kortikosteroid betametazon i antibiotik gentamicin. Kortikosteroid djeluje protupalno, a antibiok sprečava sekundarni infekciju (na gornjoj slici izgrebenih područja).