Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Peckanje u penisu

miljko

Pre 6 dana ima sam odnos sa jednom devojkom. Vaginalni seks je bio sa kondomom ali je oralni bio bez. Dan - dva posle poceo sam da osecam blago peckanje u penisu i imam cesto uriniranje. Peckanje se ne javlja posle svakog uriniranja nego 2-3 puta na dan. Sem toga nemam drugih sintoma. Sta da radim.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Najbolje bi bilo da napravite briseve uretre bakteriološki, te na klamidije i mikoplazme. Ako su nalazi uredni (vjerojatnije u Vašem slučaju), terapija nije potrebna. Ako neki od nalaza budu pozitivni (manje vjerojatno), trebat će antibiotska terapija prema antibiogramu.

miljko

Postovanje,

odradio sam testove na hlamidiju i mikroplaznu, urinoplaznu kao i bakterijoloske testove i testove na gljivice. Svi nalazi su bili negativni.
Povremeno si se javlja peckanje u penisu. Jednom u desetak dana osetim peckanje. Sta moze biti razlog i sta da radim dalje
Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas se ne radi o nikakvom objektivnom problemu (s obzirom na nalaze učinjenih pretraga). Ne vidim razloga za daljnje pretrage. Vjerojatno je je riječ psihogenim problemima (kada prestanete razmišljati o peckanju, ono će proći).

kiki1312

Danas sam se tusirao u kako sam prao penis samponom odjednom sam osetio jako peckanje u kad diram glavic pece,a pokusao sam obaviti malu nuzdu i jako pece

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o iritaciji. Spolovilo treba prati samo običnom vodom, nikako šamponom.