Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Pitanje

slaven

Kosa mi se pojačano masti, a također je tanka, djeluje isušeno i prorijeđena je po cijeloj glavi. Također mi je i brada prorijeđena. Koji je tome uzrok? Bili tome teoretski mogao pomoći minoksidil ili finasterid.Imam 19 godina. Radio sam pretrage krvi i sve je uredu.

dr. Krešimir Kostović

Za masnu kosu probajte Argeal šampon od Ducraya. Finasterid bi pomogao ako se radi o androgenetskoj alopeciji, ali nisam siguran da se kod Vas radi o tome, jer imate difuzni gubitak kose po cijelom vlasištu. Minoxidil možete probati.