Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

pitanje

gh

Pitanje je u vezi finasterida i nuspojava.Naime počeo sam uzimati 1/4 proscara dnevno da zaustavim ispadanje kose negdje otprilike prije 3 tjedna i mogu reć da mi se već sada opadanje kose uvelike smanjilo(znam da za prve rezultate treba 3-6 mjeseci i kad sam počeo nisam očekivao da će mi djelovat ovako brzo ali mi se opadanje zbilja smanjilo nisam umislio).Pa me zanima da li uopće može da tako brzo djeluje ili to nije od toga, koristim još i pilfud ali tek mjesec dana?Ali zanima me nešto drugo kao nuspojave najčešće se navodi smanjenje seksualne želje kod ljudi koji uzimaju fin. i čitao sam po stranim forumima puno ljudi se na to žali, ali kod mene se desilo obrnuto od kada uzimam proscar povećana mi je želja za seksom. Pa me zanima čisto ono iz znatiželje što se to događa sa mojim hormonima zar se ne bi trebala smanjit razina androgena ili se kod mene povečala znam da je teško to sada reći bez nekih pregleda ali samo vaše eventualno objašnjene ovakve pojave? HVALA

dr. Dinko Kaliterna

Razina hormona se ne smanjuje niti se povećava. Što se tiče seksualne želje teško mi je komentirati no svaka vam čast. Zbunjen sam brzinom rezultata jer treba oko 3 -5 mjeseca da se vide prvi rezultati. Samo tako dalje nastavite.