Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

pitanje

silma

Postovani,
molim Vas da mi odgovorite o cemu je rijec? Naime radi se o mom bratu 24 god. starosti. Na ledjima u predjelu ramena, nize pazuha, te u donjem dijelu stomaka ima fleke zuckaste boje. To se pocelo javljati od prije tri godine, neposredno nakon operacije slijepog crijeva (operacija je uslijedila nakon pucanja istog). Da li to ima veze ili ne?! Nikada po tom pitanju nije isao ljekaru, ali dozu zabrinutosti unijele su nam promjene boje kod samo nekih fleka. Imaju boju nafte i promjera su oko 2 cm. Nema boli, svrbeza, apsolutno nista, osim vizuelnog izgleda.
Unaprijed zahvaljujem na vasem odgovru!

Dinko Kaliterna, dr. med.

Radi se najvjerojatnije o gjivičnom oboljenju koje je bezopasno i nije zarazno a zove se pityriasis versicolor. Liječi se putem šampona, krema, sprejeva ili tableta. Javite se vašem dermatologu kako bi se problem riješio.