Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

brada

pozdrav

na licu povrsine manje kovanice postupno su mi nestale dlake. koliko sam uspio pratiti mislim da su prvo izgubile prirodnu boju (crnu) te onda vise nisu niti rasle.
to se pojavilo prije otprilike sest mjeseci kad sam i bio kod dermatologa cije misljenje nije odredeno, vec navodi puno mogucih uzroka, mislim da mi je propisan beloderm.
dok je moja doktorica opce medicine uvjerena u gljivicnu infekciju koja moze nastati i zbog neodgovarajuce pjene za brijanje, te mi je pripisala orozanol kremu i sampon.

pa molim za vase misljenje.

trenutno se nadam da ce se problem rijesiti sam od sebe

hvala

Dinko Kaliterna, dr. med.

Radi se o lokaliziranom ispadanju dlaka tj alopeciji areati kada organizam napada vlastitie dlake te zbog upale one ispadaju. Nema može se predvidjeti tijek bolesti no nije ništa ozbiljno. Bolest se može sama povući no isto tako dalje širiti i godinama širiti. Postoji niz načina liječenja bolesti no ja ne bih koristio beloderm nikako. Savjetujem da provjerite šećer u krvi jer može biti povišen kod ove bolesti i isto tako štitanjču koja može biti zahvaćena.