Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Plijesan?!

Karla

Vec cca godinu i po dana se mucim sa dermatitisom na rukama ,tabanima i stopalima . Sve je pocelo jednim potkoznim pristicem na sredini dlana, koji su se poceli siriti po cijelom dlanu koji si se nedavno podvukli ispod nokta palca i malog prsta.
Ti pristici su puni tekucine, uzasno svrbe, pucaju, osuse se koza mi puca tako da imam ranice iako mazem svim mogućim kremama, a trenutno Bepanten plusom pogotovo pete i tabane jer su u nagorem stanju
Koza mi se ne stigne obnoviti jer se ti pristici non stop pojavljuju.
Radila sam kozni alergo test koji je pokazao alergiju na nikal, krom i kobalt, a i inace sam alergicar.
Prvi bris mi je pokazao da se radi samo o alergiji i nesto malo gljivica te mi je dr prepisala Triderm mast, obzirom da mi ni nakon toga stanje nije bilo bolje mazala sam raznoranim propisanim kremama na bazi kortizona ....
Nedavno sam napravila novi bris jer se stanje ne popravlja i pokazao se Plijesan!
Dr kaze da to nisu gljivice medjutim prepisao mi je tablete koje su protiv gljivice - ITRAC (2 X2 7 dana) kao i Claritin potom Oronazol kremu i Diprosalic
Zanima me da li su te tablete zbilja neophodne jer sam cula da su jako stetne za jetru i da li preporucujete biopsiju.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas se radi o kontaktnom alergijskom dermatitisu. Izolirana plijesan s dlanova i tabana, ne zahtjeva terapiju Itrac tabletama.